Lamele

Oferujemy do sprzedaży i montażu nowatorski polski system paneli ściennych i sufitowych. Produkowane w Polsce panele ażurowe, to doskonały pomysł na aranżacje pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Dzięki kształtowi listewek doskonale wytłumiają akustykę i wyciszają pomieszczenia.

Bardzo dobrze komponują się w pomieszczeniach, dodając im przytulności i ciepła charakterystycznych dla użycia naturalnych materiałów. Wykonujemy również ścianki działowe, ażurowe. Mamy za sobą wiele realizacji i wielu zadowolonych klientów

Lamele laminowane na płycie laminowanej

Wykonane z płyt drewnopochodnych laminowanych wysokiej jakości zbudowane są z listewek (lamelki) zamontowanych na płycie bazowej. Kontrukcja taka zasłania całkowicie scianę (bądź sufit – panele sufitowe), a więc nie jest konieczne szczególne wykańczanie podłoża. Znacząco poprawiają akustykę pomieszczenia poprzez zmianę propagacji fal dźwiękowych. Ze względu na użyte w produkcji laminaty mogą być stosowane również w kuchniach i toaletach, gdyż zachlapania nie są dla nich groźne jak dla naturalnego drewna. Wykluczone jest jedynie stosowanie w pomieszczeniach o dużej lub zmiennej wilgotności oraz z pełną ekspozycją na wodę na przykład łazienkach.

Panele listwowe mog być też wykonane jako konstrukcja ażurowa, zbudowana z lameli połączonych wieńcem górnym i dolnym. Wersję tę można stosować jako dekorację scienną pod którą widoczne jest podłoże lub też jako przezierne przepierzenie wydzielające część przestrzeni.

Panele lamelowe mają wysokość 275 cm oraz szerokość 60 cm, co pozwala na montaż od podłogi do sufitu w większości pomieszczeń mieszkalnych i gabinetowych. W wypadku wyższych pomieszczeń sugerujemy wypełnienie  wysokości przez zastosowanie listwy przypodłogowej lub oraz listwy przysufitowej, gzymsu lub fasety.

Ścianki ażurowe z listew lamelowych

Efektownym sposobem częściowego przedzielenia powierzchni mieszkalnej lub biurowej z zachowaniem oświetlenia i poczucia przestrzeni są ścianki wykonane z listewek lamelowy. Ścianki lamelowe DECOTEC wykonane są z listew lamelowych laminowanych o przekroju 36 x 70 mm i standardowo mają wysokość 275cm. Jednakże przed wysyłką mogą one zostać skrócone i dostosowane do wysokości pomieszczenia klienta.

Na zamówienie mogą zostać wyprodukowane także ścianki z listewek wyższe niż standardowe. Na zamówienie produkujemy ścianki ażurowe panelowe w klasyfikacji ogniowej B-s2, d0.

Panel ścienno-sufitowe lamelowe

Panele sufitowe DECOTEC wykonane są z listew laminowanych mocowanych na bazie z płyty laminowanej. Mają one system krytego montażu: każdy panel ma dwie demontowalne listwy lamelowe pod którymi ukryte są miejsca montowania do sufitu kołkami rozporowymi. Panel sufitowe można również bez problemu stosować jako okładziny ścienne.

Lamele pojedyncze bez podbudowy materiał MDF okleina drewniana

Szerokość dostępnych w naszym sklepie lamelek wynosi:

  • fornirowane – 2cm, 3cm lub 4cm
  • laminowane – 1,8cm lub 3,6cm

Głębokość/wysokość lamelek, uzależniona jest od rodzaju paneli i wynosi 40 mm (COMPLETO, CALADO i SOLO) oraz 80 mm (SEPARADO). Na życzenie klienta możemy wykonać lamelki o niestandardowej wysokości. W naszej stolarni wykonujemy lamelki o wysokości 277,5 cm.

Tylna płyta paneli oraz lamelki laminowane występują w trzech kolorach:

  • biały
  • czarny
  • popiel

Dostępne są one w grubości 18mm.

Elementy laminowane impregnowane są przez producenta lakierem o klasie palności B-s2,d0

Tolerancja wymiarowa wynosi +/- 1mm.

Lamele pojedyncze bez podbudowy materiał mdf okleina drewniana

Lamele pojedyncze bez podbudowy materiał mdf okleina drewniana

  • 16 kolorów do wyboru
  • wymiary 2,80 wysokosć
  • Głebokość 4 cm
  • Szerokosć 3 cm

Interesuje Cię konkretny podukt

Napisz lub zadzwoń do nas